ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12678079
*
nr 1267 8079
Spegel
1940-tal, ca 89x46 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 20:24:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 21:42:52
1
200 kr
5/8 19:47:45
2
150 kr
5/8 19:47:45
1
200 kr (Budbetjänt)
5/8 20:13:29
2
500 kr
5/8 20:13:58
3
300 kr
5/8 20:13:58
2
350 kr (Budbetjänt)
5/8 20:14:50
3
400 kr
5/8 20:14:50
2
450 kr (Budbetjänt)
5/8 20:15:33
3
500 kr
5/8 20:15:33
2
500 kr (Budbetjänt)
5/8 20:16:18
3
600 kr
5/8 20:18:45
2
700 kr
5/8 20:19:56
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1267 8079
Spegel
1940-tal, ca 89x46 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/8 21:42:52 | 1 | 200 kr |
5/8 19:47:45 | 2 | 150 kr |
5/8 19:47:45 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
5/8 20:13:29 | 2 | 500 kr |
5/8 20:13:58 | 3 | 300 kr |
5/8 20:13:58 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/8 20:14:50 | 3 | 400 kr |
5/8 20:14:50 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
5/8 20:15:33 | 3 | 500 kr |
5/8 20:15:33 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
5/8 20:16:18 | 3 | 600 kr |
5/8 20:18:45 | 2 | 700 kr |
5/8 20:19:56 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27